Data wpisu: 03.10.2022

Czy warto dać agencji stronę „do dokończenia”? Argumenty na nie

Jako agencja interaktywna zauważamy, że zgłasza się do nas coraz więcej klientów zainteresowanych zleceniem dokończenia strony internetowej. Chodzi o to, że niektóre osoby – dla oszczędności – tworzą szkielet witryny w jakimś darmowym programie (albo z mało znającym się na rzeczy freelancerem lub "agencją"), piszą na nią teksty, ale potrzebują pomocy w „dopieszczeniu” strony pod względem graficznym i programistycznym. Nie przyjmujemy takich zleceń (podobnie jak większość profesjonalnych agencji reklamowych), a najważniejsze powody omawiamy w naszym poradniku.

W 9 na 10 przypadków strona i tak nadaje się do zaprojektowania od nowa

To fakt, nie opinia. Jeśli mielibyśmy podjąć się dokończenia zaczętej strony internetowej, to – pisząc kolokwialnie – musimy mieć w czym rzeźbić. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków nawet nie rozpatrujemy zapytań klientów pod tym kątem, ponieważ od razu widzimy, że strona do niczego się nie nadaje i trzeba wszystko zacząć od nowa.

Dlatego przestrzegamy: nie daj sobie wmówić, że każdy jest w stanie zaprojektować własną stronę internetową, w kilka godzin, z wykorzystaniem darmowych narzędzi. Takie hasła rozsiewają sprzedawcy szablonów czy aplikacji programistycznych, którzy mają w tym czysty interes – i nie jest on tożsamy z interesem Twojej firmy.

Kolizje techniczne

Nawet jeśli rozpoczęta strona internetowa szła w dobrym kierunku, to i tak może się okazać, że nie będziemy w stanie jej dokończyć z przyczyn technicznych. Chodzi o to, że np. nie znamy danego języka programowania, nie pracujemy w wybranym przez klienta systemie CMS itd.

Pretensje ze strony klienta

To najważniejszy powód, dla którego nigdy nie podejmujemy się dokończenia strony internetowej, zwłaszcza takiej, która jest „dziełem” klienta. Nie chcemy brać sobie na głowę dodatkowych problemów i przepychać się z klientami, którzy potraktowali własny projekt bardzo ambicjonalnie, są święcie przekonani, że stworzyli kolejny cud świata, natomiast skutkiem zmian wprowadzonych przez naszych specjalistów jest diametralna zmiana wyglądu i funkcjonalności strony.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o tym, że koszt dokończenia strony byłby nieproporcjonalny do efektu, jaki możemy zagwarantować. To naprawdę nie ma sensu, dlatego jeśli potrzebujesz nowej strony internetowej dla firmy, to nie trać czasu na samodzielne próby i od razu zapoznaj się z naszym cennikiem.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry