Data wpisu: 21.05.2018

Poznaj 5 przewag studia graficznego nad freelancerem

Masz do wykonania jakiś projekt graficzny, np. logotyp marki? Zdecydowanie powinieneś skorzystać z pomocy fachowca. Do wyboru są dwa rozwiązania: możesz zlecić tę pracę studiu graficznemu lub grafikowi-freelancerowi. Istnieje co najmniej 5 powodów, dla których ta pierwsza opcja jest o wiele korzystniejsza. Wymieniamy je w naszym krótkim poradniku.

Studio ma szefa

I temu szefowi zawsze można się poskarżyć. W przypadku współpracy z freelancerem jesteś uzależniony wyłącznie od jego nastawienia, humorów i cech charakteru. Jeśli freelancer da ciała, to co najwyżej możesz sobie ponarzekać do lustra. W studiu graficznym działa to inaczej. Graficy mają przełożonego, który najczęściej jest też koordynatorem projektu i to on jest instancją motywującą pracowników do pracy.

Studio graficzne to więcej procedur, które są korzystne dla Ciebie

Słowo „procedury” nie ma zbyt przyjemnych konotacji, ale uwierz, że w tym przypadku mogą się one okazać niezwykle przydatne. Ze studiem graficznym zawsze podpiszesz umowę, w której zostanie dokładnie określony zakres odpowiedzialności wykonawcy za projekt. Zasady współpracy będą jasne dla obu stron. Będziesz mieć prawo domagać się realizacji usługi zgodnie z wytycznymi. Wypełnisz brief. Nic nie będzie się odbywać – pisząc brzydko – „na gębę”.

Faktura, legalna współpraca

Jako przedsiębiorca chciałbyś na pewno dostać fakturę za wykonany projekt, ponieważ dzięki temu usługa będzie dla Ciebie znacznie tańsza. Zwróć uwagę, że freelencerzy zwykle pracują na czarno lub rozliczają się na podstawie umowy cywilnoprawnej, której rozliczenie jest znacznie bardziej problematyczne. Współpraca B2B jest z kolei wygodniejsza, bezpieczniejsza i po prostu bardziej profesjonalna.

Gwarancja nie tylko w teorii

Dobrze wiemy, jak to jest z freelancerami. Nie wiążą ich żadne formalności, mogą więc w każdej chwili zwinąć manatki i zniknąć z rynku, by zająć się czymś zupełnie innym. Studio graficzne nie ma takiego komfortu, co akurat jest korzystne dla klienta. Zlecając produkcję jakiegoś projektu graficznego profesjonalnej firmie możesz liczyć na to, że znajdziesz ją za jakiś czas i będziesz mógł domagać się wprowadzenia poprawek, gdyby np. okazało się, że projekt został zrealizowany niezgodnie z umową.

Usługi dodatkowe

Studia graficzne nie działają w próżni. Najczęściej są to osobne działy agencji interaktywnych. Dzięki temu możesz skorzystać z wielu usług dodatkowych, czyli liczyć na kompleksową obsługę. Jest to o wiele wygodniejsze, bo nie musisz szukać osobnych wykonawców do różnych prac. Z kolei freelancerzy, którzy znają się na wszystkim, nigdy nie gwarantują wysokiej jakości prac.

Miało być krótko, więc powoli stawiamy kropkę. Wierzymy, że po poznaniu tych argumentów nie będziesz mieć już wątpliwości, komu powinieneś zlecić realizację swojego projektu graficznego.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry