Data wpisu: 24.08.2017

Dlaczego warto zlecić administrowanie stroną internetową na zewnątrz?

Nasza agencja od lat oferuje klientom usługę administrowania stworzoną dla nich stroną internetową. Cieszy się ona – pisząc bardzo dyplomatycznie – umiarkowanym zainteresowaniem. Bardzo nas to dziwi, szczególnie gdy po czasie z ciekawości zaglądamy na witrynę klienta i widzimy, że jest martwa, nic się na niej dzieje, a pewne rozwiązania zwyczajnie przestały się sprawdzać. Tego wszystkiego można uniknąć na bieżąco administrując stroną, ale tutaj pojawia się problem braku czasu. Koło się zamyka. Ty masz jeszcze szansę uniknąć tego błędu.

Bezpieczeństwo

Być może nie do końca zdajesz sobie sprawę, że Twoja strona także może być obiektem zainteresowania hakerów. Potrafią oni narobić naprawdę dużych szkód, włącznie z zainfekowaniem zawartości strony złośliwym oprogramowaniem, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla Twoich klientów. Takie sytuacje są szybko wychwytywane przez wyszukiwarkę, w efekcie czego strona może nawet zniknąć z indeksu.

Administrator witryny ma obowiązek czuwać nad bezpieczeństwem strony i odpierać ewentualne ataki. Sam z pewnością sobie z tym nie poradzisz. Lepiej więc skorzystać z usługi fachowców.

Poprawianie błędów

Strona internetowa to produkt stricte technologiczny, a więc oczywiste jest, że mogą tutaj pojawiać się różne błędy. Wynikają one często z niefachowo przeprowadzonej aktualizacji, zmian w przeglądarce internetowej czy problemów z serwerem. Jako administrator bierzemy za to pełną odpowiedzialność, także po okresie gwarancji. Nie musisz się więc przejmować, gdy ze stroną coś się „zadzieje”. Trzymamy rękę na pulsie.

Aktualizacja treści

Nie ma nic gorszego niż strona wypełniona nieaktualną treścią. To może być cokolwiek: od dawna nieuzupełniany blog, przestarzałe aktualności czy nieobowiązująca już oferta. W ramach administracji możemy zaoferować przeprowadzanie aktualizacji treści dostarczonej przez Ciebie lub tworzonej we własnym zakresie, włącznie z prowadzeniem bloga. Jest to bardzo wygodne i gwarantuje Ci, że klienci nie będą wprowadzani w błąd czy nie zirytują się na widok wpisów sprzed wielu miesięcy.

Wprowadzanie skuteczniejszych rozwiązań

Nawet najlepsze pomysły z zakresu designu czy funkcjonalności po jakimś czasie mogą zacząć trącić myszką. Sztuką jest wcześnie to zauważyć i poprawić. Administrowanie stroną właśnie na tym polega. Jeśli uznamy, że coś tutaj ewidentnie nie działa, damy Ci o tym znać i zaproponujemy zmianę. Strona na tym skorzysta, a Ty nie będziesz ryzykować utraty klientów z powodu jakiegoś irytującego drobiazgu.

Coś bezcennego

Czyli po prostu spokój. Możesz oczywiście zdecydować się na samodzielne administrowanie stroną internetową, ale założymy się, że Twój zapał bardzo szybko przeminie. Wtedy prawdopodobnie zwalisz tę robotę na któregoś z pracowników i on pewnie jako-tako się z tego wywiąże, ale kosztem swojej nominalnej pracy. Czyli: zamiast sprzedać coś klientowi będzie musiał wprowadzić wpis na blog na stronie. Bez sensu, prawda?

Usługa administrowania stroną internetową nie jest droga, a daje ogromny komfort. To coś w stylu pakietu przeglądów dla nowego samochodu czy przedłużonej gwarancji na ekspres do kawy. Myśl o tym w takich kategoriach. To inwestycja, a nie kolejny koszt.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry