Data wpisu: 06.02.2024

Mediana cen stron internetowych w 2024 roku

W przypadku branży marketingowej bardzo trudno jest określić przybliżone i uśrednione ceny poszczególnych usług. Wpływa na to tak wiele zmiennych, że ostatecznie i tak konieczne jest zebranie konkretnych ofert od wstępnie wybranych agencji reklamowych. Ponieważ jednak klienci zasypują nas pytaniami o prognozowane podwyżki cen projektowania stron internetowych w 2024 roku, to postanowiliśmy przejrzeć oferty konkurencji i opracować krótkie zestawienie median cen popularnych rodzajów witryn.

Które agencje wzięliśmy pod uwagę przygotowując zestawienie cen:

  • oferujące przyzwoitą jakość usług (przegląd portfolio)
  • gwarantującą stałe wsparcie techniczne
  • mającą doświadczenie (min 3 lata na rynku)
  • realizującą usługi dla małych firm
  • z dobrymi opiniami

Prosta strona www

Najprostsze strony, które mogą pełnić funkcję np. wizytówki czy bloga firmowego, kosztują w 2024 roku od około 1200 -1500 zł netto (tutaj się wyróżniamy z tanią stroną www za 690 zł netto). Jeśli jednak witryna ma zawierać więcej podstron niż standardowo, a do tego konieczne jest dodanie dodatkowej funkcjonalności, to cena może wzrosnąć.

Strona typu One Page

Bardzo popularny rodzaj strony internetowej, która prezentuje się nowocześnie i przejrzyście. Ma spory walor sprzedażowy, dlatego jest standardem w przypadku projektowania tzw. landing page. Tutaj ceny zaczynają się od około 2000 zł netto.

Pełnoprawna strona firmowa

Firmowe strony internetowe, które mają prezentować ofertę przedsiębiorstwa, a przede wszystkim wspierać jego wizerunek i budować autorytet w branży, to koszt od około 5000-7000 zł netto. Strona jest odparta na gotowym eleganckim szablonie graficznym. W przypadku uzupełnienia strony o dodatkowe elementy, jak np. moduł sprzedaży online, należy się liczyć z kosztem od około 20 000 zł netto.

Portal internetowy

Tutaj bardzo trudno jest określić cenę usługi projektowej, ponieważ mówimy o skomplikowanej realizacji, która wymaga indywidualnego podejścia i poświęcenia wielu godzin na analizę potrzeb klienta. Można natomiast przyjąć, że cena gotowych rozwiązań zaczyna się od około 9000 zł netto, indywidualne projekty to cena od około 30 000 zł netto. My proponujemy gotowe rozwiązanie portalu tematycznego od 4000 zł netto.

Indywidualne projekty

Jeśli oczekujesz strony internetowej w 100% zgodnej z Twoją wizją, bezkompromisowej pod względem jakości wykonania, absolutnie nieszablonowej, w dodatku zawierającej funkcjonalny moduł sprzedażowy (w tym sklep internetowy), to licz się z kosztem na poziomie od około od 50 000 zł netto.

Przypominamy również, że Soluma Interactive w 2024 roku nie zmienia cen projektowania stron internetowych, które pozostały na dotychczasowym poziomie pomimo znaczącego wzrostu kosztów działalności. Jak to zrobiliśmy? Czytaj tutaj.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry