Data wpisu: 06.04.2023

Przykłady tanich stron internetowych

Strona internetowa to bardzo obszerne pojęcie, z czego wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę. Stroną jest i witryna wyszukiwarki Google, i portal internetowy, i sklep internetowy, i portal społecznościowy, i wizytówka firmowa itd. Stąd planując zamówić tanią stronę internetową, na przykład na potrzeby początkującego biznesu, warto najpierw zrozumieć, na co właściwie można liczyć w budżecie około kilkuset złotych. Przykłady takich stron (zobacz też cennik stron www na 2023 rok), dostępnych na każdą kieszeń, omawiamy w naszym poradniku.

Strona-wizytówka

Zacznijmy od najchętniej zamawianych tanich stron internetowych, czyli po prostu wirtualnych wizytówek. To bardzo dobra alternatywa dla profilu marki w social media czy uzupełnienie dla wizytówki w Google. Strona jest prosta, minimalistyczna, a tym samym przejrzysta – dobrze sprawdza się do przekazywania podstawowych informacji o firmie i jej ofercie.

Strona typu one-page

Aby maksymalnie obniżyć koszty produkcji strony, najczęściej rezygnuje się z dodatkowych zakładek/podstron. Witryna typu one-page, z całą treścią i warstwą graficzną znajdującą się na jednym, przewijanym ekranie, powinna być nieco tańsza w produkcji (choć nie jest to regułą).

Strona sprzedażowa

Czyli tzw. landing page. Zwykle są to proste strony internetowe typu one-page, bez dodatkowych zakładek, rozbudowanych elementów graficznych itd. Kluczowe znaczenie ma tutaj skuteczna treść sprzedażowa, dla której grafika stanowi jedynie tło. Wykonanie takiej strony jest stosunkowo tanie, choć wiele zależy tutaj oczywiście od rodzaju produktu/usługi – jeśli jest to oferta adresowana do klienta premium, to strona powinna być zdecydowanie bardziej dopracowana.

Strona na szablonie

Tania strona zawsze powstaje w oparciu o gotowy szablon graficzny. Oczywiście można i należy go dostosować do wizerunku konkretnej marki, natomiast układ strony pozostaje niezmienny. Jeśli Ci to odpowiada i akceptujesz wygląd przykładowych stron zbudowanych na tym samym szablonie, to jak najbardziej możesz zamówić tanią witrynę i będziesz z niej zadowolony.

Zobacz również jak może wyglądać tania strona internetowa (za 690 zł netto) oparta o gotowy szablon:

Szablon taniej strony www

Szablon taniej strony www wersja 2

Więcej: 

 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry