Data wpisu: 15.03.2018

Rozliczenie godzinowe. Czy to dobry wybór dla Ciebie?

Jeśli zapoznałeś się już z naszym cennikiem, to z pewnością zauważyłeś, że staramy się bardzo precyzyjnie wyceniać wszystkie usługi – dzięki temu każdy potencjalny Klient może od razu określić, czy dysponuje odpowiednim budżetem na zatrudnienie Agencji Interaktywnej Soluma. Zdarza się jednak, że zlecenie wykracza poza ramy standardowej realizacji, jest bardzo nietypowe czy na tyle małe, że można je zrealizować praktycznie „od ręki”. W takiej sytuacji zawsze proponujemy rozliczenie godzinowe.

Dla kogo?

Rozliczenie godzinowe to najlepszy, czy wręcz jedyny wybór dla Klientów, którzy:

  • Wyraźnie oczekują takiej formy rozliczenia,
  • Zlecają wykonanie niewielkiego projektu i nie chcą ponosić pełnego kosztu standardowej realizacji,
  • Już w trakcie realizowania ich zlecenia chcą, aby wprowadzić do niego jakieś poprawki czy udoskonalenia ponad limit ustalony w umowie.

Jakie prace można rozliczyć godzinowo?

Taka forma rozliczenia najlepiej sprawdza się w przypadku:

  • Prac programistycznych,
  • Projektowania grafiki, elementów identyfikacji wizualnej marki,
  • Doradztwa reklamowego i biznesowego,
  • Wykonywania analiz i dokumentacji przedwdrożeniowej,
  • Wykonywania wycen rozbudowy systemów informatycznych czy serwisów internetowych.

W jaki sposób naliczamy godziny?

Niezmienną zasadą, o której zawsze informujemy Klienta, jest naliczanie każdej rozpoczętej godziny pracy. Nie ma tutaj znaczenia, czy realizacja trwała 1 godzinę i 55 minut czy 1 godzinę i 5 minut: w obu przypadkach rozliczamy się za 2 godziny.

Więcej o zasadach naliczania stawek godzinowych przeczytasz w artykule na naszym blogu.

Warto również pamiętać, że niektóre projekty wymagają zaangażowania wielu specjalistów, w tym programisty, grafika, copywritera itd. Wówczas stawka godzinowa jest naliczana za pracę każdego z nich oddzielnie.

Zamówienie realizacji w trybie godzinowym

W przypadku zamówienia usługi dotyczącej systemów Soluma wymagamy wykupienia minimum 5 roboczogodzin (dla systemów obcych – 10 roboczogodzin). Po zaksięgowaniu wpłaty przystępujemy do realizacji zgodnie z kolejką zamówień.

Po zakończeniu prac otrzymasz od nas szczegółowy raport na temat faktycznej liczby godzin poświęconych na realizację. W przypadku, gdy nie wykorzystamy całego wykupionego limitu, kolejne godziny przechodzą do Twojego portfela i możesz z nich skorzystać bezterminowo (jeśli dojdzie do zmiany stawek, kwotę przysługujących godzin przeliczamy według aktualnego cennika).

Wyceny

Niewielkich projektów nie wyceniamy według stawki godzinowej. Jest to nieopłacalne zarówno dla Klienta, jak i dla Agencji. Mogłoby się bowiem okazać, że koszt wyceny przekroczyłby cenę samej realizacji.

Rozliczenie godzinowe może być dla Ciebie bardzo korzystne

Załóżmy, że masz całkiem niezłe logo firmy, ale czujesz, że czegoś w nim brakuje i chcesz, aby przyjrzał się temu specjalista. Oczekujesz także wprowadzenia drobnych poprawek, detali, dzięki którym logotyp będzie jeszcze lepiej pasować do Twojej marki. W takiej sytuacji niekoniecznie opłaci Ci się zlecenie produkcji zupełnie nowego znaku graficznego (co mogłoby też zostać źle odebrane przez klientów). Zamiast tego możesz skorzystać z pomocy naszego studia graficznego i rozliczyć się za godziny pracy – będzie to tańsze rozwiązanie.

Godzinowe rozliczenie jest bardzo opłacalne w przypadku chęci udoskonalenia serwisu internetowego czy oprogramowania. Masz wówczas pewność, że specjalista całą uwagę poświęca na przyjrzenie się danemu problemowi i jego rozwiązanie. Nie marnuje czasu na tworzenie rozwiązań, które nie są Ci de facto potrzebne, dzięki czemu nie musisz za to płacić. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłacalności, a często wręcz konieczności godzinowego rozliczenia realizacji projektu? Przeczytaj nasz artykuł.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry