Data wpisu: 24.09.2015

5 powodów, dla których każda firma powinna mieć własną stronę internetową

Internet to prawie niezmierzone źródło wszelkich informacji. Prawie, bo jednak pewne rzeczy są policzalne. Należą do nich strony www. Statystyki zmieniają się praktycznie każdego dnia, ale obecnie przyjmuje się, że w przestrzeni Internetu znajduje się ponad 600.000.000 stron. Robi wrażenie, prawda? Witryny nie uruchamia się bez powodu. A już na pewno nie, jeśli jej zadaniem ma być reklamowanie usług firmy. Mamy dla Was 5 żelaznych powodów, dla których każda firma powinna posiadać własną stronę www.

Klienci szukają nas w sieci

Ciężko jest ocenić, ile polskich firm rzeczywiście posiada własną stronę internetową. Z ankietami prowadzonymi przez różne ośrodki badawcze jest dokładnie tak samo, jak z sondażami preferencji politycznych. Wiele osób nie przyznaje się, że głosuje np. na skrajną prawicę, a później wynik wyborów jest zaskoczeniem. Posiadanie firmowej strony „to oczywistość”, dlatego przedsiębiorcy jej niemający po prostu się tym nie chwalą. Proste i skomplikowane zarazem.

Pora na tytułowych 5 powodów, dla których po prostu trzeba mieć firmową stronę www. Nie, wyjątki nie istnieją, o czym za chwilę się przekonacie:

  1. To najprostsza i najtańsza zarazem forma reklamy - nie ma się co oszukiwać i zamazywać rzeczywistości. Wniosek jest brutalny i wypowiedzmy go w żołnierskich słowach: nie masz własnej strony www, nie istniejesz w świadomości tysięcy potencjalnych klientów. Nie łudź się, że „akurat Twoja branża działa inaczej”. Każda działa tak samo – ma przynosić zyski. Nie osiągniesz ich, jeśli Twoja firma będzie niewidoczna dla klientów. To tak, jakbyś prowadził zakład szewski w ciemnej piwnicy i liczył na to, że każdy będzie Cię szukał właśnie tam. Strona www jest dla każdej firmy najlepszym i najskuteczniejszym szyldem reklamowym.
  2. Dobra strona sama na siebie zarabia – z akcentem na słowo „dobra”. Jeśli od razu zainwestujesz w profesjonalną stronę www, to z czasem uznasz, że wykonawca zrobił ją dla Ciebie za darmo. Jak to możliwe? Pomyśl, że świetna witryna, za którą zapłacisz np. 4000 złotych, w ciągu pół roku przyciągnie klientów zostawiających u Ciebie po 1000 złotych każdy. Bez strony może też by się znaleźli, ale może jednak nie? Tak to działa – strona firmowa naprawdę zarabia sama na siebie.
  3. Działasz lokalnie? Sprzedawaj globalnie – gdybyś chciał zainwestować w billboardy na ulicach każdego polskiego miasta... nie, nawet sobie nie wyobrażasz, ile byś na to wydał. Tymczasem własna strona www pozwala Ci działać w formie eksterytorialnej. Nawet jeśli faktycznie działasz tylko na rynku swojego miasta, to dzięki witrynie osiągasz praktycznie nieograniczony zasięg.
  4. Inwestujesz jednorazowo, a korzystasz przez lata stworzenie świetnej strony www nie jest oczywiście tanie, ale ten wydatek ponosi się praktycznie tylko raz na kilka lat (co jakiś czas warto bowiem witrynę odświeżyć, co jest już znacznie tańsze od budowania jej na nowo). Przekładając to na język ekonomii: inwestujesz w aktywa, a nie w pasywa. Strona działa, reklamuje Twoje usługi, przyciąga klientów, ale nie wymaga dalszych wydatków (poza drobnymi opłatami za hosting i utrzymanie domeny).
  5. Bardzo niski koszt pozyskania klienta – ile kosztuje zaprojektowanie i wydrukowanie np. 1000 ulotek? Powiedzmy, że około 700 złotych. Trafią one do 1000 potencjalnych klientów. Promocję trzeba później powtarzać i znów zamawiać kolejne ulotki. Tymczasem jedna strona internetowa, za którą zapłacisz np. 4000 złotych, praktycznie od razu ma możliwość dotarcia do tysięcy osób, nie zdezaktualizuje się, nie trzeba jej robić na nowo. Co więcej, nikt nie wyrzuci jej do najbliższego kosza, bo trafią na nią osoby faktycznie zainteresowane Twoimi usługami. To oznacza, że koszt pozyskania jednego klienta jest praktycznie śladowy.

Te argumenty są nieśmiertelne i w praktyce niepodważalne. Każda profesjonalna firma powinna założyć stronę www. To nie jest kwestia wyboru, ale zwykłej konieczności w bardzo trudnych dla sprzedaży czasach.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry