Data wpisu: 30.11.2017

Prosta strona internetowa – poznaj jej największe zalety!

Analizując ostatnich kilkadziesiąt briefów wypełnionych przez naszych klientów doszliśmy do ciekawego wniosku. Najczęściej powtarzającym się oczekiwaniem dotyczącym wyglądu strony internetowej jest prostota. Trudno ja oczywiście jednoznacznie zdefiniować, ale najwyraźniej klienci podświadomie znaleźli klucz do współczesnego projektowania witryn. Prosta strona internetowa ma po prostu znacznie więcej zalet niż wad.

Nowoczesny wygląd

Już od co najmniej kilku lat obowiązującym trendem w projektowaniu stron internetowych jest tzw. flat design. Ta technika polega na wyeliminowaniu ze strony wszelkich niepotrzebnych ozdobników, jak chociażby cienie czy gradienty. Dzięki temu witryna prezentuje się o wiele prościej, ale także schludniej.

Taki rodzaj projektowania jest bardzo uniwersalny, bo pasuje do większości branż. Głównie dlatego zyskał tak dużą popularność. Czy to się kiedyś zmieni? Prawdopodobnie tak, jednak prostota zawsze będzie się bronić i jeśli firma nie chce co kilka lat diametralnie odświeżać strony, to flat design jest dla niej najlepszym rozwiązaniem.

Czytelność

Co jest najważniejszym elementem firmowej strony internetowej? Oczywiście treść. To ona przekazuje podstawowe informacje i decyduje o tym, czy użytkownik zdecyduje się coś kupić lub nawiązać kontakt z przedsiębiorstwem. W tym kontekście prostota jest naturalnym wyborem.

Zbyt wiele ozdobników w postaci elementów graficznych czy animacji po prostu przeszkadza w odbiorze treści i sprawia wrażenie, jakby firma miała coś do ukrycia. Klienci nie tego oczekują.

Szybki komunikat

Osoby wchodzące na strony internetowe różnych firm chcą tego samego: szybkiego uzyskania interesującej ich informacji, np. cennika, oferty, dostępnych form kontaktu. Prosta witryna znacznie ułatwia nawigację, a tym samym skraca czas dotarcia do poszczególnych zakładek.

Warto sobie uzmysłowić, że strona internetowa nie powstaje po to, aby zaspokoić potrzeby estetyczne klientów. Te także są ważne, ale znacznie ważniejsza jest wspomniana już treść oraz łatwość zapoznania się z nią.

Łatwiejsze dostosowanie do ekranów mobilnych

Każda nowa strona internetowa musi być dziś projektowana z myślą o jej poprawnym wyświetlaniu na ekranach urządzeń mobilnych. Mówimy tutaj o tzw. responsywności. W przypadku prostej witryny jej dostosowanie do smartfonów czy tabletów jest o wiele łatwiejsze i mniej czasochłonne, co także przekłada się na niższy koszt dla klienta.

Czy prosta strona internetowa ma jakieś wady? Tak. Bardzo łatwo jest przesadzić z prostotą, przez co witryna będzie się prezentować mało profesjonalnie. To już jednak zależy w głównej mierze od tego, komu powierzysz produkcję swojej strony.

 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry