Data wpisu: 04.09.2023

Tania strona internetowa na start w biznesie: dlaczego to dobry pomysł?

Na początku biznesowej drogi zwykle szukamy różnych oszczędności, które m.in. pozwolą zachować więcej kapitału na przyszłe inwestycje. Jednym z popularnych sposobów jest zamówienie taniej strony internetowej dla swojej firmy. Witryna to dziś niezbędne narzędzie sprzedaży i promocji marki przedsiębiorstwa, natomiast w przypadku początkujących biznesów śmiało można poprzestać na jej tańszym wariancie. Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Niskie ryzyko finansowe

Najważniejszym powodem, dla którego początkujący przedsiębiorca powinien zdecydować się na tanią stronę www, jest praktycznie wyeliminowanie ryzyka finansowego w razie nieudanej przygody z biznesem. Jeśli po kilkunastu miesiącach firma zostanie zamknięta, to koszt zaprojektowania strony nie będzie stanowić dodatkowego powodu do zmartwień dla byłego już przedsiębiorcy.

Rozpoznanie rynku

Mało który przedsiębiorca startuje z biznesem „na pewniaka”. Bardzo często początki sprowadzają się do badania rynku i rozpoznawania realnego zapotrzebowania na dane usługi czy produkty. W tym kontekście trudno oczekiwać, aby przedsiębiorca od razu inwestował duże pieniądze w identyfikację wizualną swojej marki, która przecież jeszcze nawet nie istnieje.

Przestrzeń do przeprowadzenia rebrandingu

Tania strona internetowa to wdzięczny temat w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo rozwinęło się do tego stopnia, że może już sobie pozwolić na zainwestowanie w stworzenie kompleksowej, profesjonalnej identyfikacji wizualnej. „Skasowanie” czy znaczące przebudowanie takiej strony nie będzie stanowić problemu dla przedsiębiorcy.

Niski stopień zaangażowania w proces projektowania strony

Tanie strony internetowe powstają w oparciu o szablon graficzny, dlatego prace nad nimi w dużej mierze przebiegają zgodnie ze schematem, bez konieczności ciągłego angażowania zamawiającego w opiniowanie poszczególnych etapów. Co więcej, wybierając taką stronę możesz poznać przybliżony efekt już na samym początku współpracy z daną agencją marketingową, która udostępni Ci przykładowe realizacje.

Jest to szczególnie duża korzyść dla początkujących przedsiębiorców, którzy zwykle są mocno skupieni na rozwijaniu swojego biznesu i nie mają czasu na aktywne uczestniczenie w pracach nad profesjoanlną witryną internetową.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry