Data wpisu: 25.09.2020

Hosting od projektanta firmowej strony internetowej: czy to dobry pomysł?

Firmowa strona internetowa jest najważniejszym śladem działalności firmy w sieci. Pozwala kreować profesjonalny wizerunek, pozyskiwać klientów, nierzadko stanowi też bezpośrednie narzędzie sprzedażowe. Przedsiębiorcy doskonale to rozumieją, dlatego większość decyduje się powierzyć zaprojektowanie witryny profesjonalnej agencji reklamowej. Stronę internetową trzeba oczywiście gdzieś „zaparkować”, czyli umieścić ją na serwerze. Dobre agencje zawsze oferują klientom usługę pakietową, obejmującą również wykupienie odpowiedniego hostingu i jego utrzymanie. Czy warto z tego skorzystać? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Jak to właściwie działa?

Bardzo prosto. Agencja odpowiedzialna za stworzenie strony www na pewno zapyta Cię, czy masz już wykupioną usługę hostingową – strona nie może przecież funkcjonować w próżni i gdzieś trzeba ją umieścić. Jeśli jeszcze nie zarezerwowałeś sobie miejsca na serwerze, otrzymasz propozycję skorzystania z usługi dostarczanej przez agencję lub współpracującą z nią firmą. Wówczas nie musisz się niczym więcej martwić. Agencja założy Ci adresy mailowe i przekaże dane dostępowe do serwera, a opłatę po prostu doliczy do faktury.

Ważne!

Oczywiście będziesz mieć możliwość zmiany hostingu w przyszłości – agencja musi Ci przekazać wszystkie dane potrzebne do przeprowadzenia tej operacji.

Zalety hostingu od projektanta strony

Bez wątpienia największą zaletą tego rozwiązania jest wygoda klienta. Nie musisz się martwić ani konfiguracją serwera, ani żadnymi innymi kwestiami technicznymi związanymi z umieszczeniem na nim strony www oraz adresów e-mail. Wszystkim kompleksowo zajmie się agencja interaktywna odpowiedzialna za produkcję witryny.

Kolejną zaletą jest bardzo korzystna oferta. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w których agencja posiada własną usługę hostingową i sprzedaje ją z dużym rabatem dla klienta zamawiającego u niej stronę internetową.

Wsparcie techniczne – to duża korzyść, jaką osiągniesz decydując się na usługę pakietową. Skoro to agencja odpowiada za umieszczenie strony na serwerze, w dodatku wybiera go zgodnie z nakreślonymi przez Ciebie oczekiwaniami, to musi udzielić Ci wsparcia technicznego i zagwarantować poprawne działanie usługi. Nie może w przyszłości zrzucać winy za złe działanie strony na zewnętrznego dostawcę hostingu. To daje poczucie komfortu oraz oszczędza mnóstwo czasu – nie musisz już we własnym zakresie kontaktować się osobno z wykonawcą strony i dostawcą usługi serwerowej.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz ofertę

Przewiń do góry