Data wpisu: 31.05.2022

Cena strony internetowej dla firmy. Dlaczego nie warto czekać na obniżki?

Mówi Ci coś termin „prokrastynacja”? To bardzo częsta postawa wśród polskich przedsiębiorców rozważających zainwestowanie w szeroko rozumiane działania marketingowe. Chodzi o wieczne zwlekanie, odkładanie planów na później. Zjawisko prokrastynacji przybiera na sile w obliczu drożejących usług marketingowych, co nie ominęło oczywiście projektowania stron. Jeśli obecne ceny stron internetowych dla firm powodują u Ciebie zawroty głowy i liczysz na to, że uda Ci się przeczekać to „szaleństwo”, to przestrzegamy: może być z tym różnie. Dowiedz się, dlaczego nie warto odwlekać decyzji o zleceniu zaprojektowania nowej strony internetowej dla firmy.

Potrzebujesz strony tu i teraz

Skoro zacząłeś już słać zapytania do poszczególnych agencji interaktywnych, to najwyraźniej potrzebujesz nowej strony internetowej. Co zatem zmienia to, że dziś stawki są wysokie? Czy nie kupisz chleba, bo akurat jego cena poszła w górę? To porównanie wcale nie jest na wyrost – strona internetowa to artykuł pierwszej potrzeby dla każdego biznesu.

Obniżki? Jakie obniżki?

Nie masz żadnej gwarancji, że ceny stron internetowych w najbliższym czasie zaczną spadać. Właściwie nic na to nie wskazuje, ponieważ agencje marketingowe ponoszą coraz wyższe koszty działalności i nie będą przecież dokładać do interesu. Owszem, ewentualny kryzys może zmieść z rynku niektóre agencje, ale tylko te, które dziś są najtańsze – zostaną duże i średnie agencje, które na pewno nie będą skore do schodzenia z cen.

Cena strony internetowej ma drugorzędne znaczenie

W dłuższej perspektywie nie ma żadnego znaczenia to, ile zapłacisz za stronę internetową dla Twojej firmy. Liczy się tylko efekt końcowy i to, czy strona ugruntowuje profesjonalny wizerunek marki przedsiębiorstwa, dobrze prezentuje ofertę, zachęca do kontaktu, skraca ścieżkę zakupową klienta etc. Myśl o stronie internetowej jak o inwestycji długofalowej.

Zwlekając nigdy nie dorobisz się porządnej strony www dla firmy

Z prokrastynacją już tak jest, że ta postawa staje się pewnego rodzaju standardem postępowania. Skoro dziś nie chcesz inwestować w nową stronę, bo „jest za drogo”, to istnieje wysokie ryzyko, że nie zrobisz tego nawet wtedy, gdy ceny nieco spadną. Zawsze już będziesz czekać na dalsze obniżki, aż przegapisz moment, w którym stawki znów pójdą ostro w górę.

Dlatego najlepszą opcją jest zainwestowanie w nową stronę właśnie teraz, gdy rzeczywiście jej potrzebujesz. Za jakiś czas zapomnisz, ile właściwie za nią zapłaciłeś, ciesząc się z efektów jej posiadania: wzrostu liczby klientów, pozyskiwania nowych zamówień przez Internet oraz poprawy wizerunku Twojej marki biznesowej.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry