Data wpisu: 05.11.2022

Przejście z Allegro na własny sklep internetowy – dlaczego warto?

Allegro to największa platforma zakupowa w Europie Środkowo-Wschodniej. To na niej swoje kariery zaczynało wielu sprzedawców, z których część ma dziś duże marki e-commerce. Sprzedaż na Allegro to dobry pomysł na start w handlu internetowym, jednak już od pierwszego dnia takiej działalności warto dążyć do jak najszybszego przejścia „na swoje”. Dlaczego? Poznaj najważniejsze korzyści, jakie odniesiesz po przeniesieniu sprzedaży z Allegro do własnego sklepu internetowego.

Więcej zostanie Ci w kieszeni

Skoro już sprzedajesz na Allegro, to nie musimy Cię przekonywać, że jest to kontrowersyjne rozwiązanie pod względem kosztów. Platforma wykorzystuje swoją niemal monopolistyczną pozycję i oferuje sprzedawcom coraz gorsze warunki prowadzenia sklepów. W praktyce do Allegro trafia nawet 50% przychodu przedsiębiorcy!

Policz więc, ile jesteś w stanie zaoszczędzić dzięki przejściu na własny sklep internetowy – nawet uwzględniając początkowy koszt zaprojektowania i uruchomienia sklepu.

Zaczniesz naprawdę budować markę sklepu

Nie oszukujmy się: jedyną marką na Allegro jest… Allegro. Sprzedawcy nie mają większych szans na to, aby zyskać rozpoznawalność i zbudować trwałe relacje handlowe z kupującymi. Zakup na Allegro wciąż jest bardziej kwestią przypadku i natrafienia na konkretną ofertę, niż efektem zadowolenia z wcześniejszego zakupu. Kto z nas pamięta nazwę sklepu, w którym kupiliśmy coś np. trzy miesiące wcześniej? No właśnie.

Chcąc naprawdę zadbać o rozpoznawalność i atrakcyjny wizerunek marki Twojego sklepu, musisz przejść na własną platformę sprzedażową, domenę i zainwestować w narzędzia do bradningunazwę marki, logo, hasło, layout strony www, gadżety etc.

Zyskasz pełną niezależność

Allegro daje narzędzie, markę, zasięgi i całe zaplecze do obsługi sprzedaży, ale jednocześnie wymaga przestrzegania pewnych zasad. Nie ma nic za darmo. Decydując się na sprzedaż na Allegro nie tylko dzielisz się zyskami, ale także masz bardzo ograniczone pole manewru w zakresie docierania do klientów.

Na Allegro nie da się inwestować w marketing, pozycjonowanie etc. Możesz wyróżnić się na tle konkurencji wyłącznie w oparciu o unikalny opis aukcji, atrakcyjny szablon oraz… najniższą cenę, co przypłacasz marżą.

Własny sklep internetowy daje znacznie większą niezależność. Tylko Ty decydujesz o kierunku i tempie rozwoju działalności. Wyłącznie od Ciebie zależy, czy zwiększysz sprzedaż, zaczniesz pozyskiwać więcej klientów i zbudujesz silną pozycję na rynku.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry