Data wpisu: 19.03.2021

Jakich efektów możesz się spodziewać po kampanii content marketingowej?

Content marketing to bardzo szeroka strategia obejmująca m.in. publikację artykułów sponsorowanych oraz treści eksperckich na stronie firmowej czy w social media. Inwestując w content musisz mieć świadomość, że efekty nie będą natychmiastowe – potrzeba na to czasu. Jeśli jednak kampania została dobrze zaplanowana, to w końcu dostrzeżesz pozytywne skutki wdrożenia tej strategii. Te najbardziej pożądane wymieniamy w naszym poradniku.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Eksperckie treści oraz atrakcyjne artykuły sponsorowane docierają do szerokiego grona odbiorców, ponieważ są promowane przez wyszukiwarkę Google (dobrze się w niej pozycjonują, mają wartość dla użytkowników, dzięki czemu algorytm zaczyna je premiować). To z kolei w naturalny sposób przekłada się na zwiększenie zasięgu marki i wzrost jej rozpoznawalności.

Zwiększenie sprzedaży

Choć content marketing nie jest typową kampanią reklamową i sprzedaż nie jest kluczowym celem kampanii, to jeśli zostanie ona dobrze zaplanowana i przeprowadzona możesz się spodziewać zauważalnego zwiększenia przychodów.

Wynika to przede wszystkim ze wspomnianego wcześniej wzrostu rozpoznawalności marki (lubmy kupować produkty marek, które znamy) oraz przekazania grupie docelowej informacji na temat najważniejszych zalet produktu/usługi w nie reklamowy sposób (większe zaufanie do treści, która nie jest jednoznacznie kojarzona z reklamą).

Wzrost zaufania do marki

Jest to efekt publikowania eksperckich, wartościowych treści, które udowadniają profesjonalizm marki oraz stojących za nią ludzi. Tworząc teskty i je dystrybuując np. rozbudowane artykuły poradnikowe, w których czytelnicy znajdą przydatną wiedzę i ją wykorzystają, mocno pracujesz na zwiększenia zaufania do Twojej marki, co siłą rzeczy musi się przełożyć także na wyniki sprzedaży.

Konsument, który zna markę i jej ufa, jest gotów zapłacić więcej za jej produkty czy usługi, ponieważ wie, że inwestuje w ten sposób w swoją satysfakcję. Marki mające wiarygodny wizerunek nie muszą więc brać udziału w wyniszczającej wojnie cenowej.

Ograniczenie kosztów reklamy

Content marketing może być alternatywą dla standardowych działań reklamowych lub je wspierać. Najważniejsze jest natomiast to, że efekty kampanii content marketingowej utrzymują się latami, nawet w przypadku zaprzestania dalszych inwestycji w tym obszarze. Dzięki temu marka z roku na rok zyskuje większą rozpoznawalność i wiarygodność, co pozwala jej stopniowo ograniczać wydatki na reklamę


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry