Reklama w Wikipedii / wpis firmowy

Opracowanie wpisu do Wikipedii

399,00 699,00
Lub zapytaj o produkt
Termin realizacji: do 14 dni
Wszystkie ceny netto (+VAT 23%)

SPECYFIKACJA:

 • Cena obejmuje opracowania wpisu zgodnego z wytycznymi Wikipedii do 3000 znaków

Opcje:

 • Analiza danych z briefu i ocena szansy dodania wpisu (przed opracowaniem wpisu) – 150 zł netto
 • Jednorazowa próba dodania wpisu do Wikipedii (do 3000 znaków): 279 zł netto
 • Kolejne próby dodania:
  •  analiza i poprawki wpisu: 249 zł netto
  • próba dodania poprawionego wpisu: 139 zł netto /1 próba
 • Aktualizacja wpisu (1 próba): 189 zł netto

 

Reklama w Wikipedii: ekskluzywne narzędzie wizerunkowe dla Twojej marki

8 milionów: tyle osób każdego miesiąca zagląda do polskiej wersji językowej Wikipedii. Nie twierdzimy, że wszyscy są Twoimi potencjalnymi klientami. Przyznasz jednak, że w takim tłumie dość łatwo można znaleźć ludzi, którzy z pewnością są zainteresowani Twoją ofertą i będą chcieli z niej skorzystać. To bardzo dobry argument przemawiający za tym, abyś zainwestował w reklamę w Wikipedii. Sprawdź, na czym to właściwie polega

Reklama w Wikipedii – jak się za to zabrać?

Oczywiście Wikipedia nie jest portalem, na którym można, ot tak, opublikować reklamę. To baza wiedzy, cybernetyczny odpowiednik klasycznej encyklopedii. Istnieje jednak sposób na to, aby umieścić w niej wzmiankę o marce i tym samym zagwarantować sobie ogromny wzrost rozpoznawalności i atrakcyjności brandu.

Tym sposobem jest przygotowanie merytorycznego, w 100% zgodnego z wytycznymi administratorów wpisu o marce. Musi on spełniać kilka ważnych kryteriów, w tym m.in.:

 • Mieć wartość informacyjną
 • Mieć charakter encyklopedyczny (nie może to być tekst marketingowy)
 • Zawierać odnośniki do źródeł

Stworzenie takiego wpisu, zwłaszcza o dość młodej marce, nie jest proste, dlatego zdecydowana większość prób jest odrzucana przez administratorów. W Soluma Interactive znamy i rozumiemy wytyczne Wikipedii, dzięki czemu potrafimy przygotować wpis, który z dużym prawdopodobieństwem zostanie zaakceptowany i opublikowany.

 • Pamiętaj!
  Nikt nie może dać Ci gwarancji opublikowania wpisu o marce w Wikipedii. Czasami wpisy są odrzucane z niewiadomych powodów – wówczas trzeba je lekko przeredagować i próbować do skutku.

Czy Twoja firma ma szansę znaleźć się w Wikipedii?

Szansa jest zawsze, ale musisz wiedzieć, że Wikipedia nie jest katalogiem, czyli nie można, ot tak, umieścić w niej wpisu na temat dowolnej marki. Wpisy nieencyklopedyczne są szybko usuwane przez administratorów, nawet jeśli spełniają kryteria takiego wpisu.

Wikipedia daje wytyczne dla firm, które chciałyby umieścić w niej wpis o sobie. Choć zastrzegamy, że są firmy, które nie spełniają poniższych wymagań, ale ich wpis udało się dodać do Wikipedii ( z tego powodu uważamy, że mimo wszystko warto spróbować).

Oto te najważniejsze wymagania:

 • Zatrudnienie na poziomie co najmniej 250 pełnoetatowych pracowników;
 • Roczne przychody na poziomie co najmniej 50 milionów euro;
 • Firma (spółka) powinna być notowana na powszechnie znanej giełdzie – w przypadku Polski będzie to Giełda Papierów Wartościowych, w przypadku USA New York Stock Exchange itd.
 • Firma powinna mieć wiodącą pozycję w swojej branży pod względem udziałów w rynku – najlepiej, aby można było to zweryfikować w wiarygodnym źródle, np. barometrze gospodarczym czy ratingu;
 • Marka firmy powinna być weryfikowalnie rozpoznawalna – wiesz zatem, dlaczego w Wikipedii można znaleźć wpis np. o Nike czy Coca-Coli;
 • Firma powinna korzystać z innowacyjnych technologii lub wprowadzać innowacyjne produkty na rynek, o czym świadczą chociażby przyznane ważne nagrody;
 • Firma ma duży wkład w gospodarkę, kulturę czy infrastrukturę danego kraju, regionu etc. Muszą o tym zaświadczać wiarygodne źródła;

Właśnie dlatego przed rozpoczęciem pracy nad wpisem poprosimy Cię o wypełnienie briefu, w którym dokładnie opiszesz swój biznes i odniesiesz się do wymienionych kryteriów.

Jeśli Twoja firma niespecjalnie pasuje do powyższych wytycznych, to szansa na to, że wpis o niej zostanie zaakceptowany przez administratorów Wikipedii jest oczywiście dużo niższa. Ale nadal istnieje. Często konieczne jest wielokrotne modyfikowanie wpisu, dodanie do niego mocnych źródeł w przypisach, co potrafi zająć kilka miesięcy (nie ma sensu wciąż od nowa publikować tego samego wpisu, bo to osłabia wiarygodność autora). Uczciwie o tym informujemy, bo nie chcemy składać Ci deklaracji bez pokrycia.

Może się oczywiście okazać, że już po wstępnej analizie będziemy mieć pewność, że nie uda się stworzyć wpisu o Twojej firmie, który zostanie zaakceptowany przez Wikipedię. Co wtedy? Nadal mamy do dyspozycji inne narzędzia:

Marketing w Wikipedii: korzyści dla Ciebie

Umieszczenie choćby krótkiej wzmianki o Twojej marce w Wikipedii to ogromny krok w stronę profesjonalizacji wizerunku brandu. Swoje wpisy w tej bazie wiedzy mają największe i najcenniejsze marki świata, jak Nike, Adidas, Apple czy McDonalds. Znalezienie się w ich towarzystwie przynosi efekt wzrostu zaufania do marki, która będzie odbierana przez konsumentów jako prestiżowa, elitarna, bardzo wartościowa.

Marka, o której można się dowiedzieć z Wikipedii, budzi szacunek, imponuje klientom i partnerom biznesowym, uchodzi za stabilną. Dodatkową korzyścią jest również zyskanie niezwykle wartościowego źródła informacji o marce, co pozytywnie wpłynie na pozycję jej witryny w wyszukiwarce Google.

Zamów profesjonalny wpis o marce na Wikipedię, zanim wpadnie na to Twoja konkurencja!


Jesteś zainteresowany ofertą? Nie czekaj. Chętnie pomożemy.

Zapoznałem się i akceptuję zasady użytkowania
Dbamy o Twoje dane osobowe dlatego zostaną użyte wyłącznie w celu przetworzenia zamówienia, ułatwienia korzystania z witryny i realizacji zamówienia.

Marketing, reklama